detgis logo
eturkiye
eturkiye
emevzuat
resmi gazete
egenelge

misyonvizyon
Cumhuriyet Dönemi Giysileri Sergilendi

Denizli'de, Türkiye Cumhuriyeti Devletinin kuruluşunun 91. yıldönümü kutlama etkinlikleri kapsamında, Cumhuriyetin ilk dönemi ve sonrasında kullanılan 20 parçadan oluşan "Cumhuriyet Dönemi Giysileri Sergisi" açıldı.

Büyükşehir Belediye Başkanlığı, Moda ve Hazır Giyim Federasyonu, Denizli Tekstil ve Giyim Sanayicileri Derneği (DETGİS), Haliç Üniversitesi ile İstanbul Tekstil Kostüm ve Moda Araştırmaları Derneği (TEMKA) işbirliğiyle Yenişehir Spor Salonu'nda açılan sergide 80-90 yıllık erkek ve kadın giysileri sergilendi.
TEMKA'da toplanan 320 farklı parçadan 20'sinin sergilendiği sergide, Cumhuriyetin ilk döneminde farklı İllerde kullanılan kıyafetler bulunuyor. Eserlerde o dönemin ünlü terzilerinin ve tasarımcıların imzaları bulunuyor. Dönemin, uluslararası önemli markalardan ziyade kişi isimlerinin ön plana çıktığı eserler arasında 17 parça kadın, 3 de erkek giysisi bulunuyor. Sergiyi ziyaret eden vatandaşlar o dönemin kıyafetlerine dokunabilecek.
Açılışına, Vali Şükrü Kocatepe ve eşi Sultan Kocatepe, Büyükşehir Belediye Başkanı Osman Zolan, Merkezefendi Kaymakamı Şükrü Görücü ve eşi Nurşen Görücü, DETGİS Başkanı İsa Dal, Daire Müdürleri ve davetlilerin katıldığı Sergi, 31 Ekim'e kadar gezilebilecek.

Duyurular

duyuru Sosyal Medya hesaplarımızı takip edin...

Etkinlikler

etkinlik DFW - Denizli Fashion Week