detgis logo
eturkiye
eturkiye
emevzuat
resmi gazete
egenelge

misyonvizyon
'Somut Adımlar' İşbirliğine Dönüşüyor

Denizli Tekstil ve Giyim Sanayicileri Derneğinin başlattığı ve ilk programında Süleyman Demirel Üniversitesi Tekstil Mühendisliği Bölümünden Akademisyenlerin katılımıyla düzenlenen üniversite sanayi işbirliğinde ‘’Somut Adımlar’’ projesi hayata geçti.

DETGİS Yönetim Kurulu Başkanı İsa Dal, Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı Mustafa Koltuksuz ve Yönetim Kurulu Üyesi Cevat Akçil’in katılımıyla, Süleyman Demirel Üniversitesi Tekstil Mühendisliği Bölümüne gerçekleştirilen ziyarette, Üniversite & Sanayi işbirliği durum değerlendirmesi yapıldı. Tekstil Mühendisliği Bölümünün ‘’sanayi ve sanayici işadamları ile iletişimlerinin, ortak gerçekleştirilecek projelerin ve mezun olan öğrencilerin istihdamları’’ konularının görüşüldüğü ziyarette, ayrıca ilgili bölüm akademisyenlerinin Sanayi ile entegre hareket etme ve proje geliştirme konularında izleyecekleri yol haritası belirlendi.

İşbirliği konusunda, Tekstil Mühendisliği Bölümü öğrencilerinin staj döneminde Denizli Sanayisiyle tanışması, hem ilgili bölümün geleceği adına hem de işbirliği açısından atılacak önemli adımlardan biri olduğu belirtildi. Karşılıklı ziyaretlerle sağlamlaştırılması planlanan iletişimin, ortak projeleri yürütme noktasında önem arz ettiği, ilerleyen günlerde bölümün Denizli ziyaretiyle de temasların başlayacağı bildirildi.

Üniversite & Sanayi işbirliğinde kilit noktanın ‘’karşılıklı ziyaret ve iletişim’’ olduğu vurgusu bir kez daha hatırlatılırken, Denizli sanayisinde önemli açılımlar sağlayabilecek bir proje üzerinde de anlaşmaya varıldı.

Duyurular

duyuru Sosyal Medya hesaplarımızı takip edin...

Etkinlikler

etkinlik DFW - Denizli Fashion Week