detgis logo
eturkiye
eturkiye
emevzuat
resmi gazete
egenelge

misyonvizyon
Denizli'de havlu ve bornoz defilesi

Denizli'de 5.'si düzenlenen ''Dünya Türk Havlu ve Bornoz Günü'' kapsamında bir ilk gerçekleştirildi ve havlu,bornoz ve plaj kıyafetleri defilede yer aldı.

Denizli Tekstil ve Giyim Sanayicileri Derneği (DETGİS) tarafından düzenlenen "6 Mart Dünya Türk Havlu ve Bornoz Günü" çerçevesinde yeni moda bornoz, havlu ve plaj giysileri podyumda sergilendi.
9 SAATLİK DEFİLE VE ''DENİZLİ FASHION WEEK'' HAZIRLIĞI
Cafer Sadık Abalıoğlu Kültür ve Eğitim Vakfı Salonu'nda düzenlenen defilede 13 sektör temsilcisi, 350'ye yakın kreasyonunu görücüye çıkarttı. Öğle saatlerinde başlayan ve yaklaşık 9 saat süren defilede bornozdan yapılan gelinlik dikkat çekti.

YENİ MODA HAVLU, BORNOZ VE PLAJ ELBİSELERİ
Yeni moda havlu, bornoz ve plaj elbiselerinin 40 manken tarafından podyumda tanıtıldığı gecede, tekstilci ve davetliler yeni sezon ürünlerin fotoğraflarını çekmek için birbiriyle yarıştı.

"BU DEFİLEYİ İZLEYENLER NEW YORK'TA OLDUĞUNU DÜŞÜNEBİLİR"

DETGİS Başkanı İsa Dal, yaptığı konuşmada, Denizlili tekstilciler olarak 200 ülkeye yaklaşık 200 milyon dolarlık ihracat yaptıklarını belirterek "Türkiye'de ilk kez gün boyu süren defile Denizli'mizde yapıldı. Bu defileyi televizyonlardan izleyenler, New York’ta olduğunu düşünebilir. Defile adeta Paris, Milano'da yapılan defileleri aratmayacak şekilde yapıldı. Tasarımcılara imkan verildiğinde havlu ve bornozla neler yapabileceklerini gördük. Havlu ve bornoz deyip geçmeyelim. Bornozu sadece banyodan sonra değil, giyip sokakta dolaşabileceğimiz şekilde olacağını, gelinlik ve damatlık olabileceğini de gördük. Tasarımlar büyük ilgi çekti" dedi.Duyurular

duyuru Sosyal Medya hesaplarımızı takip edin...

Etkinlikler

etkinlik DFW - Denizli Fashion Week