detgis logo
eturkiye
eturkiye
emevzuat
resmi gazete
egenelge

misyonvizyon
22. Uluslararası Ev Tekstili Fuarı

Denizlili 84 firmamız ve başta ülkemiz olmak üzere tüm dünyadan gelen alıcılarla görüşmek, yeni iş bağlantıları kurmak için yeniden İstanbul’da. Bu sene 22. Kez düzenlenecek Evteks fuarında, üreticilerimiz 2017 yılı boyunca ev tekstilinde yön verecek marka ve tasarımlarını alıcıların beğenilerine sunacak ve şehrimiz için önemli ticari bağlantılar gerçekleştirecekler.

Çok zor geçen 2015 yılı sonrasında, sektörümüzde ilk dört aydaki ihracat rakamları ve kapasite kullanım oranlarındaki artış bu seneki beklentilerimizi arttırdı. Bu sebeple Evteks fuarı bu beklentilerin gerçek bir değere dönüşmesinde önemli bir yer alacaktır. DETGİS olarak tüm üreticilerimizin bu yıl içerisinde hedefledikleri rakamlara ulaşması için elimizden gelen tüm çabayı göstermekteyiz. Bu sebeple geçen yıl İtalya’da gerçekleşen ITMA fuarı için yaptığımız organizasyonu bu sene Heimtextil için yapacağız. Bilindiği gibi geçen yıl DTO’nun işbirliği ve Mersa Turizmin hizmetleriyle Denizli’den Milano’ya direkt uçak kaldırarak tüm üreticilerimizi aktarmalarla uğraşmadan ITMA fuarına götürmüştük. Bu sene de ihracatçılarımızı direkt Frankfurt’a ulaştıracağız. Böylece yolda kaybedecekleri fazladan bir günü de ortadan kaldırmış olacağız.

Bununla beraber tüm dünyada ses getiren 6 Mart Dünya Türk Havlu ve Bornoz Günü’yle şehrimize kattığımız heyecanı bu sene daha da arttırarak, Denizli’miz dışında Babadağ ve İstanbul’da kortejler düzenledik. Bu vesileyle bu kortejlerde bize destek olan TETSİAD ve BASİAD’a buradan teşekkürlerimizi iletmek isterim. Ayrıca Denizli Fashion Week’in temellerini attığımız, üye firmalarımızın nihai ürünlerini ilk kez podyuma taşıyarak, üreticilerimizin yeteneklerini ve gücünü bir kez daha herkese göstermiş olduk. Gerçekleştirdiği projelerle tüm STK’lara ilham kaynağı olan DETGİS bundan sonra da Türkiye’de adından söz ettirerek şehrimize ve ülkemize yararlı projelerini devam ettirecektir.

2016 Evteks Fuarına katılan tüm üreticilerimizin başarılı bir fuar geçirmelerini dileriz.

Mustafa Koltuksuz
DETGİS Yönetim Kurulu Başkanı

Duyurular

duyuru Sosyal Medya hesaplarımızı takip edin...

Etkinlikler

etkinlik DFW - Denizli Fashion Week