detgis logo
eturkiye
eturkiye
emevzuat
resmi gazete
egenelge

misyonvizyon
''ihkibkariyer.com'' hizmete açıldı.

İhkibkariyer.com, Türkiye’nin en önde gelen imalat sanayi kollarından biri olan Hazır Giyim ve Konfeksiyon sektörünün en önemli kuruluşlarından biri olan İstanbul Konfeksiyon ve Hazır Giyim İhracatçıları Birliği’nin ( İHKİB ) sektöre kazandırdığı bir insan kaynakları portalidir.

1986 yılında kurulan İHKİB’e ağırlıklı olarak İstanbul ve çevresinde yerleşik 7.000’in üzerinde firma üyedir. Birliğin üyeleri yıllık 18,7 milyar dolarlık Türkiye hazırgiyim ve konfeksiyon ihracatının %75’ini gerçekleştirmektedirler. Bu sebeple İHKİB Türk hazırgiyim ve konfeksiyon sektörünü ağırlıklı olarak temsil etmektedir.

İHKİB’in temel hedefi Türkiye’nin hazırgiyim ve konfeksiyon ihracat kabiliyetini arttırmak ve sanayii dünya çapında tanıtmaktır.

2023 yılına kadar ihracatını 60 milyar dolara yükseltmeyi planlayan İHKİB , bu süreçte bir milyonu istihdamda olmak üzere üç milyon kişiye yeni istihdam yaratmayı hedeflemiştir. İş gücünü kendi yetiştirmek ve işe yerleştirmek isteyen İHKİB, İŞKUR’dan özel istihdam bürosu yetkisi almış ve kendine ait bir insan kaynakları portali oluşturarak sektörün hizmetine sunmuştur.

1995 yılından itibaren eğitime verdiği önemi Avcılar, Kağıthane, Yenibosna ve Küçükçekmece’de açtığı meslek liseleri  ile kanıtlamış olan İHKİB, bu okullardan mezun  5800 meslek lisesi öğrencisini  işe yerleştirmeyi ve 7000 üye firmasının insan kaynağı ihtiyacını karşılamayı  hedefleyerek “ihkibkariyer.com” portalini hizmete açmıştır.

Duyurular

duyuru Sosyal Medya hesaplarımızı takip edin...

Etkinlikler

etkinlik DFW - Denizli Fashion Week