detgis logo
eturkiye
eturkiye
emevzuat
resmi gazete
egenelge

misyonvizyon
6. Dünya Türk Havlu ve Bornoz Festivali İstanbul'da

Türkiye’de tekstilin doğduğu yer olarak anılan İstanbul Sultanhamam’da, ’6’ıncı Dünya, Türk Havlu ve Bornoz Günü’ çeşitli etkinlikler eşliğinde kutlandı. Sektörün lider temsilcileri ile Türkiye Ev Tekstili Sanayicileri ve İşadamları Derneği(TETSİAD) ev sahipliğinde gerçekleşen organizasyonda ’’Bizde Varız’’ sloganıyla bornozlar giyilerek, İstanbullu vatandaşlarla birlikte kortej yürüyüşü gerçekleştirildi.


Dünyada kendini ispatlamış Türk havlu ve bornozunun kalitedeki liderliği ile tanınırlığını artırmak amacıyla geleneksel hale gelen ’Dünya, Türk Havlu ve Bornoz Günü’nün bu yıl 6’ncısı kutlandı. TETSİAD ev sahipliğinde, Türkiye’de tekstilin doğduğu yer Sultanhamam’da yer alan tarihi Hatice Turhan Valide Sultan Sebili’nde gerçekleşen basın toplantısı ardından bornozlar giyilerek kortej yürüyüşü yapıldı. Her yıl olduğu gibi bu yıl da sosyal sorumluluk bilinciyle yola çıkılan etkinliğe ’İstanbul Zihinsel Engelliler İçin Eğitim ve Dayanışma Vakfı (İZEV) çocuk bando takımıyla katıldı, DETGİS Yönetim Kurulu Üyelerinin de katıldığı Sultanamam’ın sokakları renkli görüntülere sahne olurken, vatandaş yürüyüşe yoğun ilgi gösterdi.
Festivalin düzenleme amacını belirten TETSİAD Başkanı Ali Sami Aydın, ’6’ncısını düzenlediğimiz Dünya, Türk Havlu ve Bornoz Günü, havlu sektörünü dünyada daha iyi tanıtabilmek için yaptığımız bir etkinlik. Türk havlu sektörünü dünyada tanıtıp olması gereken yere ulaşması için gerekli çalışmaları yapıyoruz’’dedi.

Duyurular

duyuru Sosyal Medya hesaplarımızı takip edin...

Etkinlikler

etkinlik DFW - Denizli Fashion Week