detgis logo
eturkiye
eturkiye
emevzuat
resmi gazete
egenelge

misyonvizyon
GAP bölgesi, Denizli tekstili için yeni bir fırsat

Denizli Tekstil ve Giyim Sanayicileri derneği ve bağlı bulunduğu Türkiye Moda ve Hazır Giyim Federasyonu ile birlikte 100 kişiyi aşan bir heyet ile birlikte Gaziantep ve Şanlıurfa illerinde incelemelerde bulundu.

Gaziantep'te Gaziantep Sanayi odasını ziyaret eden heyet, başkan Adil Konukoğlu ile bir toplantı gerçekleştirdi. Detgis başkanı Dal burada Adil Konukoğlu'na Denizli ve Gaziantep in insan ve coğrafi yapı olarak benzemesine dikkat çekti ve Gaziantep sanayisinin son yıllarda gösterdiği gelişimi yakından takip ettiklerini vurguladı.

Çalışmalara İsa Dal, Turgut Tosunoğlu, Cevat Akçil, İlker Başkaya, Fuat Özsoy, Doç.Dr.Muhammet Akaydın, Filiz Yüksel, Osman Yüksel den oluşan 8 kişilik heyet ile katılan Detgis delegasyonu ardından Şanlıurfa Sanayi ve Ticaret Odası ile Şanlıurfa Organize sanayi bölgesinde incelemelerde bulundu. Bölgenin Denizli açısından önemini vurguluyan Dal, " 600 milyar dolar potansiyele sahip Ortadoğu coğrafyasına sıcak satış yapmanın yolu Gaziantep ve Şanlıurfa dan geçiyor. Özellikle Şanlıurfa'nın 2 milyona yakın nüfusu ve bunun 18 yaş seviyelerinde oluşu ile bölgenin 6. teşvik bölgesinde bulunması bölgeyi gelecekte bir cazibe merkezi haline getireceğini düşünüyorum. Denizli bu fırsatları iyi görüp, zamanında değerlendirmesi gerekiyor. Denizli nin ev tekstili ağırlıklı çalışmasından dolayı, bölgede yapacağı çalışmalarda önemli bir fark yaratacağını düşünüyorum." dedi. 

Üç günlük programın sonunda Harran'da Özel Aydın Üniversitesi tarafından sergilenen "Başlangıcın Sırrı Göbeklitepe" defilesi ile son bulan program, bu anlamda bölgenin sadece ticaret ve sanayi açısından değil, aynı zamanda kültürel ve turizm açısından potansiyelini ortaya koyması açısından anlamlıydı.

Duyurular

duyuru Sosyal Medya hesaplarımızı takip edin...

Etkinlikler

etkinlik DFW - Denizli Fashion Week