detgis logo
eturkiye
eturkiye
emevzuat
resmi gazete
egenelge

misyonvizyon
Denizlili işadamları 2014'te büyümeyi sürdürecek


DETGİS Başkanı İsa Dal, geride kalan yılda yapılan çalışmaları anlatırken, çıtayı yükseltmek için destek beklediklerini de söyledi

Denizli Tekstil ve Giyim Sanayicileri Derneği (DETGİS) Başkanı İsa Dal, geride kalan 2013 yılında tekstil ve hazır giyim sektörünün büyüdüğünü, 2014 yılında da sektörün büyümeye devam edeceğini söyledi.


2013 yılı değerlendirme ve 2014 yılı beklentileri ile ilgili olarak basın açıklaması yapan Dal, tekstil hazır giyim sektörünün büyümesinin sebeplerini anlatırken, çözüm bekleyen sorunları da gündeme getirdi. Dal, "Avrupa ve Ortadoğu bölgesinin tekstil ve hazır giyim üreticisi Türkiye, rakiplerine göre avantajlarını geliştirmeyi başarmıştır. İhracat üretiminin başarısı, firmalarımızın global rekabet şartlarına uygun olarak üretim modelleri geliştirmelerinin yanı sıra tasarım, markalaşma adına önemli adımların atılmasından kaynaklanmaktadır. Tasarım alanında istihdamın artması ile birlikte, firmalarda marka bilinci gelişmiş olup, kendi model ve markalarımız ile kar marjını artırdı" diye konuştu. Ancak sektörün sorunlarının da olduğunu dile getiren Dal, "Yeni yılda, tasarım, markalaşma ve teknik tekstillere geçişin daha fazla desteklenmesi ve bunun ulusal bir seferberlik bilinci ile ele alınmasını diliyoruz" diye konuştu. 2013 yılının son günlerinde kurların yüksek seviyede seyrediyor olmasının sektör tarafından endişe ile takip edildiğini dile getiren Dal, "2014 yılında sektör büyümeye devam edecektir ancak bu mücadelenin kolay yürütülmediğini açıkça söylemek istiyorum" diye konuştu.

Duyurular

duyuru Sosyal Medya hesaplarımızı takip edin...

Etkinlikler

etkinlik DFW - Denizli Fashion Week