DENİZLİ DESIGN HUB 2023

DENİZLİ DESIGN HUB 2023

DENİZLİ DESIGN HUB 2023 , TEKSTİL, MODA VE İNOVASYON ÜÇGENİNDE ÖZEL BİR PROJE SERGİLEDİ

    • Denizli Design Hub 2023 Arzu Kaprol kreatif direktörlüğünde gerçekleşti
    • Denizli Design Hub 2023 kapsamında toplam 8 markanın koleksiyonları’nın yanı sıra Arzu Kaprol SS’24 koleksiyonundan da küçük bir seçki sunuldu.

İnsan İnovasyon Tasarımcısı Arzu Kaprol, Denizli Design Hub 2023’ün kreatif direktörlüğünü üstlendi ve 9 farklı marka ile gerçekleşen organizasyon Hibrit bir yapıda hayata geçirildi. Denizli’nin Pamukkale, Kaleiçi, Hierapolis ve Triopolis Antik Kentleri’nde yapılan dijital çekimlerle başlayan gala gecesi, defilelerle devam etti.

Denizli Fashion Week’ten Denizli Design Hub’a Yolculuk

Denizli Giyim Sanayicileri Derneği’nin bir projesi olan Denizli Fashion Week 6. Sezonunda büyük bir değişim geçirdi. Cumhuriyetimizin 100. yılında tekstil köklerine sadık kalarak, farklı disiplinlerdeki tasarım ve inovasyon fokuslarını arttırıp, yolculuğuna “Denizli Design Hub” olarak devam ediyor. DDH 2023‘ün kreatif direktörü Arzu Kaprol’un da yönlendirmeleriyle çıkılan bu serüvende, Denizli’nin ve markalarının, uluslararası platformda marka değerini güçlendirecek içeriklerle büyük bir projeye imza atıldı.

Bu yıl bir ilke daha imza atan DDH “hibrit” bir oluşumla moda severlerin beğenisine sunuldu. Bu yıl defile takvimine dahil olan markaların dijital çekimleri, Denizli’nin Pamukkale, Kaleiçi, Hierapolis ve Triopolis Antik Kentleri’nde gerçekleşti. Böylece ülke turizmine de destek sağlanması adına önemli bir fokusu vardı. Dijital çekimler, yönetmen Samet Üstündağ ve Reha Üçöz’ün kurucusu oldukları 2050 Reklam Ajansı ekiplerince hazırlandı.

8 Farklı Denizli Markasından Fark Yaratan Show

Ülkemizin ihracatına Denizli’den büyük katkıyı sağlayan ve DDH 2023’e katılan 9 ev tekstili ve hazır giyim firması ; Buldan’s, Deniz Tekstil, Cotto N Mania, Dost Tekstil, Fvnky by Gelin Tekstil, Güvenç, Kayteks, Turkuaz ve Arzu Kaprol gibi markalar hazırladıkları koleksiyon ve çekimlerini, uluslararası fuarlarda DDH işbirliğiyle sunacak olmanın heyecanını yaşıyor.

18 Kasım 2023 Cumartesi Nihat Zeybekçi Kongre ve Kültür Merkezi’nde gerçekleşen Gala Gecesi’nin sunuculuğunu Demet Şener üstlendi. Açılış konuşmasını DETGİS Başkanı Mukaddes Başkaya yaptı, ardından DDH 2023 Kreatif Direktörü Arzu Kaprol ve 6 yıldır DDH Koordinatörlüğünü ve marka danışmanlığını üstlenen Ümit Temurçin projenin değişimine ve hedeflerine dair dikkat çeken konuşmalar yaptılar. Dijital gösterimler, fiziki defileler ve Büyük Türk Orkestrası Modion’dan müzik ziyafetiyle proje taçlandırıldı. Defile koreografisini Akif Örük, styling çalışmalarını ise İpek Saygın gerçekleştirdi. DETGİS Denizli Design Hub Komite Başkanı Seda Sezen Özyurt ve üyelerinden oluşan komite büyük bir projeye imza attılar.

Gala Gecesi’ne sanat, moda, cemiyet, protokol, yerel yönetimler, sivil toplum kurumları ve siyaset dünyasından bir çok isim katıldı.

Gala Gecesi öncesinde Cumhuriyetimizin 100.yıl onuruna özel bir davet verildi. Ruma ev sahipliğinde çok özel sunum ve lezzetler, Senem Alabaş’ın özel dekor tasarımlarıyla şekillenen , Ümit Temurçin imzalı “ Cumhuriyet Masası” konseptli bir ziyafet gerçekleşti.

 

Konuklar arasında oyuncu Neslihan Yeldan, model ve oyuncu Walison ve Melissa Fonseca, Lofficiel Türkiye yayın direktörü Meltem Aydın, BeStyle Dergisi genel yayın yönetmeni Beliz Baran, Hürriyet Gazetesi moda yazarı Neslişah Satıroğlu, Fine People Community markası kurucusu Bahar Akbulut, influencer Zeynep Aleyna Şen, Milliyet Gazetesi’nden Engin Ağır, Business World Ekonomi Dergisi yazı işleri yöneticisi Umut Çelik, Haute Couture Tasarımcısı Gülafer Ataş, Moda Tasarımcısı Hatice Gökçe’nin yanı sıra Denizli’li konuklar ve basın mensupları geceye katıldı.

Denizli protokolünden de geceye ilgi büyüktü.
Başta; Denizli Büyükşehir Belediye Başkanı Osman Zolan, Merkezefendi Belediye Başkanı Şeniz Doğan, Bozkurt Belediye Başkanı Birsen Çelik,
Babadağ Belediye Başkanı Ali Atlı
Pamukkale Belediyesi’ni temsilen Ayhan Soyfidan,
Denizli Sanayi Odası Başkanı Selim Kasapoğlu,
Denizli İhracatçılar Birliği Yönetim Kurulu Yönetim Kurulundan Osman Uğurlu ve Süreyya Çalışkan, Murat Tosunoğlu ve Atilla Zeybekci
Denizli Ticaret Odası Başkanı Yardimcisi Melek Kartay, Denizli Organize Sanayi Bölgesi Başkanı Okan Konyalioğlu,
TÜRSAB BYK Başkanı Turan Köseoğlu, GESİFED Yönetim Kurulu, DİKAB yönetim kurulu,
BASİAD Başkanı Doğan Değirmenci ve Yönetim Kurulu , DESİAD Başkanı Nuri Turgut ve Yönetim Kurulu, DEGİAD Yönetim Kurulu,
Moda ve Hazır Giyim Federasyon Başkanı Hüseyin Öztürk, Ege Giyim Sanayicileri Derneği Başkanı Hayati Ertuğrul ve yönetim kurulu üyeleri gibi isimler yer aldı.

DETGİS ( Denizli Giyim Sanayicileri Derneği) Başkanı) Mukaddes Başkaya;
Moda haftaları tasarımcıların, ürünlerini tanıtmalarına ve yeni müşteriler kazanmalarına destek olurken, tasarım merkezleri, tasarımcıların ürünlerini tanıtmalarının yanı sıra becerilerini geliştirmelerine ve yeni fikirler üretmelerine de yardımcı olan kapsamlı bir tasarım platformudur. Biz de bu anlamda çalışmalarımızı daha da genişletmek adına böylesi büyük bir değişime adım attık.

DDH 2023 Kreatif Direktörü Arzu Kaprol;
Tasarım merkezleri; bütünü oluşturan tekli yapıların ve kurumların, modern, güncel ve geleceğe dair net ve bir o kadar da zarif yapılara dönüşmesini kapsar. Dijitalleşme etkisini zamanlar üstünde bir noktadan, her daim güncel olmaya dair bir anlayışla kapsamasına olanak sağlar. Tasarım merkezlerinin görevi; geçmişin köklü geleneklerini geleceğe taşırken, tasarım ve yaratıcı gücün beraberliğinde insana dair sürekli gelişim ve devinimi yansıtmaktır. Denizli Design Hub bu kapsamda, bir tasarim kümelenmesi olarak, güçlü bir yapının kollarını oluşturan değerli yapıların, ortak gelecek vizyonu ile bir araya gelmiştir. Geleceğe dair Denizli’yi merkeze alan kıymetli tüm yaratıcı ve endüstri işbirliklerini burada yaratmaya, üretmeye ve büyütmeye davet edeceğine inanıyoruz.