ÖZLEM SÜER İLE DENİZLİ FASHION WEEK DIGITAL  S/S 2022

ÖZLEM SÜER İLE DENİZLİ FASHION WEEK DIGITAL S/S 2022

DFW 2021, Özlem Süer kreatif direktörlüğünde 22 Ekim tarihinde Laodikeia antik şehrinin büyüleyici atmosferinde, dev bir gala ile gerçekleşti.  Burcu Esmersoy’un sunduğu, Metin Hara’nın koleksiyon hikayelerinden ilham alarak yaptığı  özel konuşma sonrası, markaların dijital sunumları tüm moda severlerin beğenisine sunuldu.

DETGİS (Denizli Tekstil ve Giyim Sanayicileri Derneği) projesi olan Denizli Fashion Week bu yıl 5.sezonunda dijital olarak gerçekleşti. Usta moda tasarımcısı Özlem Süer kreatif direktörlüğünde toplamda 12 markanın yer aldığı ilkbahar / Yaz 2022 koleksiyonları, bir birinden farklı moda filmleri ve başarılı çekimler ile moda severlerden tam not aldı.

 

Gala öncesi, Özlem Süer, ev sahipliğinde özel konuklar ile gerçekleşen Long Table davetine; Burcu Esmersoy, Metin Hara, Damla Aslanalp, Akasya Asıltürkmen, Beliz Baran, Ümit Temurçin, Aysun Kaba, Nazmiye Saral, Alexandra Ceylan ve DETGİS Başkanı Mukaddes Başkaya ve Yönetim Kurulu üyeleri katıldı.

 

DETGİS Başkanı Mukaddes Başkaya bu özel projelerinde, koleksiyonlarla birlikte dijital sunumlar yapmanın verdiği avantajı; Denizli’nin tarihi, kültürel ve coğrafi zenginliklerini de ön plana çıkartarak çekimlerle çok yönlü fayda sağlamaya çalıştıklarını ifade etti.

DFW marka danışmanlığını 5 yıldır üstlenen Moda yazarı Ümit Temurçin Türkiye’nin ikinci en büyük moda projesini hayata geçirmekten ve sürdürülebilir bir moda ve tasarım platformu yaratmaktan büyük mutluluk duyduklarını ifade etti.  DFW’in bu yılki proje ekibinde Rönesans Fashion Management kurucusu Akif Örük koreografileri ve tüm organizasyonun yönetimini gerçekleştirdi. Fotoğraf ve video çekim ekiplerine ise Oktay Bingöl liderlik etti.

DFW S/S 2022’de birbirinden özel koleksiyonlara imza atan; Shikka, The Barine, Muteks Mutlubaşlar Tekstil, Deniz Tekstil, Gelin House Collection, Yavuzçehre Tekstil, Aslı Tekstil, Nuba Company, Ecocotton, Little Gusto, Kayteks ve Ozan Tekstil gibi markaların koleksiyonlarını daha detaylı görmek için instagram’da @denizlifashionweek sayfasına ya da Denizli Fashion Week YouTube kanalına göz atabilirsiniz.

DFW ana sponsoru İskur Group başta olmak üzere diğer önemli destekçiler DENİB (Denizli İhracatçılar Birliği), Mattex (Tekstil Makina ve Malzemeleri – Tekstil Baskı Sistemleri), Gamateks, Başbuğ Mücevher, DTO (Denizli Ticaret Odası), Deneks Lojistik, Çizgi  Saç Tasarım, Akcan Tur, Tetaş İç ve Dış Ticaret A.Ş, Merkezefendi Belediyesi, Proxolab & Sanal Fuar, Rindera, Anademir, Enerya, Alyans Event & Wedding, Ruma Restaurant, Ecogreen, Artepera ve Hacışerif gibi önemli marka  ve kuruluşların böylesi önemli projeleri desteklemeleri oldukça kıymetli.