‘’Denizli Fashion Week 2019’’ 4. Sezonu ‘’Denge’’ teması ile gerçekleşti.

‘’Denizli Fashion Week 2019’’ 4. Sezonu ‘’Denge’’ teması ile gerçekleşti.

2019’da 4. kez düzenlenen Denizli Fashion Week’in Kreatif Direktörlüğünü Ünlü Moda Tasarımcısı Cihan Nacar üstlendi. Her sene farklı bir tema ile hazırlanan DFW’nin 2019 teması ‘’Denge’’ olarak belirlendi.

Defileler 27 – 28 Kasım’da ‘’Nihat Zeybekci Kongre ve Kültür Merkezinde’’
Toplam 11 farklı marka ve firmanın katılımıyla gerçekleşen organizasyonda ilk kez BASİAD (Babadağlı Sanayici ve İş Adamları Derneği) ve DENİB (Denizli İhracatçılar Birliği) yer aldı. Denizli’den dünyanın birçok ülkesine ihracat gerçekleştiren firmalar, DFW 2019 için hazırladıkları yeni koleksiyonlarını podyuma çıkarmamanın heyecanını yaşadı.

Ağırlıklı olarak ev ve plaj giyimi üreticisi firmaların, bu organizasyon ile farklı tasarımlara geçmesi ve Denizli’nin moda skalasının yukarılara taşınması için önemli olan DFW, her geçen yıl büyüyerek devam ediyor.
2019 DFW’in genel styling çalışmalarını Taylan Gül, DFW Koordinatörlüğünü de Ümit Temurçin üstlendi

.

2019 DFW’de öne çıkacak trendler

Denizli dokumaları ile sıkça karşılaşılan koleksiyonlarda el işçilikleri, özel boyama ve baskı tekniklerinin modern yorumları podyumda yer aldı. Dünya’ya ihracat yapan Denizli’li dev firmaların ticari koleksiyonlarının yanı sıra kreatif yanlarını sergilediği özel parçalar gün ışığına çıktı.

Cihan Nacar Gala Defilesi ünlü isimleri konuk etti.

Kış koleksiyonunun tanıtıldığı büyük bir gala defilesi gerçekleştiren Cihan Nacar ‘’el işçiliğinden oluşan, ışıltılı yeni yıl koleksiyonumu ilk defa görücüye sundum. Açılış ve kapanışını ünlü oyuncu Ceren Benderlioğlu ve eski Türkiye güzeli Emel Yıldırım’ın yer aldığı bir show izledik. İki gün boyunca defile sunumlarını Yeliz Doğramacılar Arman gerçekleştirdi. Ayrıca Zeynep Mansur ve Hakan Menğüç’ te defilelerde performans sergileyen isimler arasında yer aldı’’ dedi.

Programın hazırlık aşamalarından da söz eden Kreatif Direktör Cihan Nacar ‘’ 11 marka ile son iki aydır koleksiyonları üzerinde çalışıyoruz ve her birine özel mentorluk veriyorum. Aynı zamanda styling, saç, makyaj, müzik, defile show kurguları, pazarlama ve iletişim konuları gibi tüm branşlarda kendilerine destek oluyoruz’’ dedi.

 

Ümit Temurçin ile ‘’Moda Söyleşisi’’ 2 farklı oturumla gerçekleşti.

27-28 Kasım’da 2 farklı oturum ve konuklarla gerçekleşen ‘’Ümit Temurçin ile Madalyonun Diğer Yüzü’’ adlı moda söyleşisine katılan isimler; Moda Tasarımcısı Niyazi Erdoğan, Klass Magazin Kurucusu Muammer Kapucuoğlu, sosyal medyada başarılı projelere imza atan Aşkım İrem Aktulga ve Pınar Yaranır, Moda illüstratörü Mustafa Soydan ve Yves Rocher Türkiye Marka İletişim Müdürü Niran Hürel oldu.

Defileler ve Moda Söyleşisi 27 – 28 Kasım günleri Denizli Nihat Zeybekci Kongre ve Kültür Merkezi’nde gerçekleşti.  Organizasyonun kurumsal koordinatörlüğü DETGİS (Denizli Tekstil ve Giyim Sanayicileri Derneği) tarafından yürütülüyor.