Detgis'in kuruluşundan günümüze kadar gelişen olaylar

Geçmişten Günümüze

 • 7. DÜNYA, TÜRK HAVLU VE BORNOZ FESTİVALİ

  İlk olarak 2012 yılında, yapılan basın toplantısı ile duyurulan Dünya Türk, Havlu ve Bornoz Festivali, 2018 yılında artık, kabul görmüş ve geleneksel hale gelen bir etkinliktir. Tekstilin tarihi başkenti Denizli’de üretilen ve 2 milyar dolara yakın tekstil ihracatıyla, kalitesiyle, Dünya’nın birçok ülkesinde adından söz ettiren Türk Havlu ve Bornozu, 7. kez 24 Mart tarihinde yapılan program ile kutlandı.

  24 Mart 2018

 • ‘’Traditional Future’’

  Denizli Fashion Week 2018 – 3. Sezonunda  ‘’Traditional Future’’ teması ile gerçekleşti.

   Denizli Tekstil ve Giyim Sanayicileri Derneği (DETGİS) tarafından, Kreatif Direktör Çiğdem Akın eşliğinde ‘’Denizli İhracatçılar Birliği’’ katkılarıyla ve ‘’İstek Denizli Okulları’’ ana sponsorluğunda yapılan ve 2 gün süren defilelere ilgi yoğundu.
  Toplam 15 firmanın tasarımlarının görücüye çıktığı defilelerde birbirinden güzel tasarımlar adeta büyülü hava oluşturdu. Ev tekstilinden, dış giyime, plaj giyiminden özel tasarım elbiselere (haute couture) kadar geniş bir yelpazede gerçekleşen Denizli Fashion Week, 2018’e damgasını vurdu.

  23 Kasım 2018

 • Denizli Fashion Week

  2019’da 4. kez düzenlenen Denizli Fashion Week’in Kreatif Direktörlüğünü Ünlü Moda Tasarımcısı Cihan Nacar üstlendi. Her sene farklı bir tema ile hazırlanan DFW’nin 2019 teması ‘’Denge’’ olarak belirlendi.

  27 Kasım 2019

 • 20. YILDA 20 DUAYEN

  2020 yılı, Denizli Tekstil ve Giyim Sanayicileri Derneği’nin aynı  zamanda 20. kuruluş yılıdır.
  Bu düşünce ile Denizli’de tekstil dünyasına ismi yazılmış, sektörde yaşamış oldukları tecrübelerle duayen olarak anılan iş insanlarımızla belgesel & röportaj tadında programlar çekmeye ve gelecek nesillere tarihi bir arşiv bırakarak, değerlerimizi korumaya ve kayıt altına almaya karar verdik.

  2020-2021